Zasady korzystania

Witamy w Serwisie prasowym Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), przygotowywanym przez Rzecznika Instytutu oraz Dział Informacji Naukowej. Znajdziecie Państwo tutaj:

  • aktualne materiały prasowe,
  • galerię zdjęć, ilustracji i grafik oraz innych multimediów.

Zachęcamy dziennikarzy oraz popularyzatorów wiedzy i nauki do korzystania z tego kompendium materiałów w swoich artykułach i publikacjach. Prosimy również o podanie źródła tych materiałów, poprzez dokonanie dopisku:

Źródło: © Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Materiały prasowe

W artykułach prasowych NCBJ udostępnia informacje na temat bieżących wydarzeń mających miejsce w Centrum lub z Centrum związanych; ważnych osiągnięć naukowych, technicznych i organizacyjnych; planów rozwojowych

Opisywane są wyniki uzyskane przez naukowców z NCBJ. Dzięki nim wyjaśniane jest znaczenie rezultatów tych prac, jak również przekazywane informacje kontaktowe do autorów osiągnięć i odkryć.

Celem tych artykułów jest zaprezentowane cech i możliwości Centrum, korzyści ze współpracy z Instytutem oraz innych zalet.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały zamieszczone na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań Jądrowych, w szczególności dostępne w Serwisie prasowym mogą być reprodukowane bez wnoszenia za to opłat o ile podane będzie źródło tych materiałów (np. odniesienie do nazwy Centrum lub adresu strony internetowej Centrum).