BSUIN

suin.eu
 
Projekt Baltic Sea Underground Innovation Network (BSUIN) jest finansowany w ramach współpracy finansowej Interreg Baltic Sea. Czas trwania projektu wynosi 36 miesięcy od października 2017 r. Do września 2020 r. Całkowity budżet wynosi 3,4 mln EUR.
 
Celem projektu jest rozwój oferty usługowej laboratoriów podziemnych Regionu Morza Bałtyckiego w celu rozwijania ich zdolności do oferowania transferu technologii z wykorzystaniem obiektów i infrastruktury badawczej do rozwoju biznesu. W projekt BSUIN zaangażowanych jest sześć podziemnych laboratoriów.
 
Oprócz badań naukowych podziemne laboratoria mogą zapewnić unikalne środowiska dla różnych przedsiębiorstw, takich jak rozwój technologii sprzętu górniczego i budowy tuneli lub systemów osłon przed promieniowaniem lub testowanie instrumentów geofizycznych, wykrywania promieniowania i innych instrumentów pomiarowych. Laboratoria podziemne mogą być również miejscami produkcji, co jest nową i rozwijającą się dziedziną, szczególnie w zakresie produkcji energii cieplnej lub ułatwiania produkcji żywności.
 
Więcej informacji: 
- na stronie projektu prowadzonej przez Pracownię Promieniowania Kosmicznego NCBJ - http://ncbj.u.lodz.pl/polish/bsuin.html
- na stronie głównej sieci - http://bsuin.eu
suin.eu
suin.eu
Status: 
Zakończony/Finished