Adiunkt | TJ3 (DTJ)

Data ogłoszenia:
27 gru 2022 - 11:00
Termin zbierania ofert:
17 sty 2023 - 23:45

Narodowe Centrum Badań Jądrowych otwiera konkurs na stanowisko

Adiunkt
w Zakładzie Fizyki Detektorów i Diagnostyki Plazmy (TJ3)

w Departamencie Aparatury i Technik Jądrowych (DTJ)

Zakład Fizyki Detektorów i Diagnostyki Plazmy prowadzi prace badawcze i aplikacyjne w dyscyplinie nauk fizycznych, w szczególności badania materiałów scyntylacyjnych i rozwój detektorów promieniowania jonizującego, a także badania fizyki plazmy i rozwój technik diagnostyki plazmy. Prowadzimy badania emisji promieniowania X i gamma, szybkich elektronów, jonów i neutronów z plazmy w urządzeniach badawczych typu Rod Plasma Injectors (RPI), Plasma-Focus (PF), Inertial Confinement Fusion (ICF) oraz w pułapkach typu tokamak. Realizowane są projekty krajowe i międzynarodowe w obszarze wykorzystania neutronowej analizy aktywacyjnej do badania surowców przemysłowych (cement, metale), rozwoju detektorów scyntylacyjnych lub gazowych dla ochrony granic oraz eksperymentów naukowych przy dużych infrastrukturach badawczych (ILL Grenoble, CERN). Profil prac realizowanych w zakładzie TJ3 dostępny jest na stronach www: https://old.ncbj.gov.pl/tj3.

Lokalizacja: Świerk koło Otwocka (zapewniamy dojazdy autobusami pracowniczymi z Warszawy, Otwocka i Garwolina).

Zakres zadań i odpowiedzialności:

  • realizacja projektów i zadań jednostki naukowej
  • rozwój naukowy - publikację wyników i podjęcie działań z wyraźną perspektywą uzyskania stopnia doktora habilitowanego
  • pozyskanie finansowania w postaci projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych
  • aktywny udział w konferencjach naukowo-technicznych oraz międzynarodowych projektach badawczych

Wymagania:

  • stopień naukowy doktora nauk fizycznych
  • udokumentowany dorobek naukowy (wyrażony publikacjami, patentami, zgłoszeniami patentowymi). Preferowani będą kandydaci z doświadczeniem w obszarze metod fizyki jądrowej w badaniach właściwości scyntylatorów
  • udokumentowany udział w pracach badawczych oraz osiągnięcia aplikacyjne w zakresie detekcji promieniowania jonizującego
  • doświadczenie w zbieraniu i analizie danych eksperymentalnych, w szczególności aparaturą cyfrową
  • aktywny udział w konferencjach naukowych i technicznych oraz projektach badawczych międzynarodowych
  • osiągnięcia organizacyjne, w tym mile widziana aktywność w pozyskiwaniu nowych projektów badawczych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2

Dodatkowym atutem kandydata/ki będzie:

  • umiejętność programowania w środowisku Python

Wymagane dokumenty:

  • Curriculum Vitae
  • kopia dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje formalne
  • autoreferat, zawierający opis osiągnięć naukowych kandydata, wraz wykazem publikacji, patentów i wdrożeń
  • wszelkie inne możliwe dokumenty mogące mieć wpływ na ocenę
  • opcjonalnie, można dołączyć listy polecające lub dane kontaktowe do osób (e-mail, telefon, jednostka naukowa), które na życzenie komisji mogą kandydatowi lub kandydatce udzielić stosownych rekomendacji

Oferujemy:

  • interesującą pracę w przyjaznym i kompetentnym zespole
  • udział w pracach badawczych realizowanych przez konsorcja międzynarodowe
  • dostęp do infrastruktury badawczej, adekwatnej dla jednostki badawczej z przyznaną kategorią A w dziedzinie nauk fizycznych
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (m. in. dofinansowanie wypoczynku).
  • transport zakładowy zapewniający dojazd do Świerku z wielu miejsc w Warszawie i okolicy (szczegółowy rozkład https://bus.swierk.pl/rozklad-jazdy/).
  • podstawową opiekę medyczną (przyzakładową przychodnię).

Kontakt: Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi NCBJ pod adresem e-mail: DHR@ncbj.gov.pl

Aplikacje (życiorys zawodowy) proszę przesyłać na adres e-mail: DHR@ncbj.gov.pl
Bardzo prosimy o jednoznaczną identyfikację konkursu w temacie bądź treści listu

W ostatnim punkcie aplikacji prosimy umieścić oświadczenia następującej treści:

Wyrażam zgodę/Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych z siedzibą w Otwocku, ul. Andrzeja Sołtana 7, przez okres 12 miesięcy od ich przekazania, w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych.

Inne informacje:
Złożone dokumenty nie będą zwracane. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Informacja z art. 13 RODO o przetwarzaniu danych osobowych:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych (dalej jako NCBJ) z siedzibą w Otwocku, ul. Andrzeja Sołtana 7, 05-400 Otwock.
  2. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia rekrutacji, na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w tym kodeksu pracy. Dane niewymagane przepisami prawa, przekazane przez Pana/ią w przesłanych dokumentach, będą przetwarzane na podstawie zgody, za jaką zostanie potraktowane ich przekazanie.
  3. Pełna treść klauzuli informacyjnej z art. 13 RODO dostępna jest pod adresem: https://old.ncbj.gov.pl/klauzula-informacyjna-o-przetwarzaniu-danych-osobowych

Narodowe Centrum Badań Jądrowych posiada znak “HR Excellence in Research”. Rekrutacja prowadzona jest zgodnie z zasadami OTM-R (Open, Transparent and Merit-based recruitment practices in Research Performing Organisations)