Framatome i Narodowe Centrum Badań Jądrowych będą współpracować w zakresie edukacji

Podpisanie porozumienia pomiędzy profesorem Krzysztofem Kurkiem, dyrektorem NCBJ i Elisabeth Terrail, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Framatome Framatome ogłosiło podpisanie porozumienia (MOU) z Narodowym Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) w Polsce w celu poszukiwania i rozwijania możliwości współpracy w zakresie edukacji i badań jądrowych. 
 

"Framatome z przyjemnością podpisuje to porozumienie z NCBJ by przyczynić się do wspierania polskiego programu energetyki jądrowej" - powiedziała Elisabeth Terrail, wiceprezes ds. zasobów ludzkich Framatome. "Nasza współpraca wzmocni program, przyciągając i szkoląc studentów do długoterminowej kariery w energetyce jądrowej".
 
Framatome i NCBJ będą współpracować nad tematami będącymi przedmiotem wspólnego zainteresowania, w tym mechaniką strukturalną, termohydrauliką, technologią EPR i analizami bezpieczeństwa komponentów i systemów jądrowych. Wykłady i inne możliwości kształcenia, wspólne inicjatywy badawcze i staże w Framatome przyczynią się do rozwoju i sukcesu polskiego przemysłu jądrowego. 
 
"Bez wątpienia naszym głównym celem jako specjalistów w dziedzinie fizyki jądrowej jest ciągłe dążenie do zaawansowanych technologii jądrowych i badań przy jednoczesnym przygotowaniu młodych naukowców na przyszłość" - podkreślił profesor Krzysztof Kurek, dyrektor NCBJ. "Nasza współpraca z Framatome pozwoli nam wzbogacić nasz program naukowy w zakresie szkolenia specjalistów przemysłu jądrowego w Polsce i, mam nadzieję, przeprowadzić wspólny projekt badawczy".

 

Oryginalna informacja na stronie Framatome

Podpisanie porozumienia pomiędzy profesorem Krzysztofem Kurkiem, dyrektorem NCBJ i Elisabeth Terrail, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Framatome